Jakou máte velikost?

Pro zjištění velikosti klobouků, bekovek nebo dalších pokrývek hlav se měří obvod hlavy a udává se buď v centimetrech jako velikosti 53 až 64 nebo značením S,M,L XL. Samostatnou kategorií velikosti jsou barety, které jsou značeny ve velikosti 10" až 12,5" a jsou částečně velikostně přizpůsobivé - v rozmezí +1,5 cm a - 1,5 cm. Na našem e-shopu a kamenných prodejnách se nejčastěji setkáte v velikostí 11,5", která odpovídá obvodu hlavy 56 až 58 cm. 

K měření použijte nejlépe krejčovský metr nebo provázek, který pak přiložíte na krejčovský metr. Metr nebo provázek obtočte kolem hlavy tak, aby probíhal přibližně uprostřed čela a ne více než půl centimetru nad vaším uchem. Metr by měl kolem hlavy držet pevně, ale zbytečně jej neutahujte. Měřte přesně na tom místě, kde budete chtít klobouk nosit. Pokud se naměřený rozměr pohybuje mezi dvěma velikostmi, objednávejte si vždy klobouk větší. Větší velikost klobouku se dá jednoduše upravit na menší vložením slabého proužku molitanu, korku nebo podobného materiálu pod potní pásek. Pěnový proužek ke zmenšení klobouků dodáváme ke kloboukům zdarma.

Pokud u pokrývky hlavy není uvedena velikost, jedná se o universální velikost použitelnou pro velikost hlavy od 56 do 60 cm. Jedná se o buď o klobouky střední velikosti, například letní slaměné, často vybavené elastickým potním páskem (naleznete v popisu zboží), nebo se jedná o elastický a tudíž velikostně přizpůsobivý materiál. Pokud jsou klobouky, čepice, nebo bekovky nebo barety ohledně velikosti něčím specifické, naleznete podrobnosti v popisu zboží. Pokud máte k velikostem nějaké otázky, můžete nás kontaktovat na e-mailu e.krumlovanka@gmail.com.  Rádi Vám poradíme a doporučíme vhodnou velikost.